O przedszkolu

Publiczne Przedszkole Logicus ma siedzibę w Rokietnicy  przy ulicy Szamotulskiej 29. W bezpośrednim sąsiedztwie  znajduje się plac zabaw.

Placówka przeznaczona jest dla 150  dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w sześciu grupach przedszkolnych

CZAS PRACY PRZEDSZKOLA

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.30.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej

w godzinach od 8.00 do  13.00   realizowana jest   podstawa programowa.

Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji jasną, słoneczną i przestronną salę do zabaw i zajęć, w której znajdują się meble dostosowane do wieku dzieci, kąciki zainteresowań, zabawki, układanki, gry oraz pomoce do zajęć dydaktycznych. Każda grupa posiada swoją  łazienkę.

Placówka wyposażona jest w szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych m. in.  monitory interaktywne w czterech salach, tablicę interaktywną, magiczną ścianę oraz magiczny dywan, kolor piano, pomoce do kodowania. Posiadamy także laboratorium, w którym dzieci wraz z nauczycielami przeprowadzają różnorodne eksperymenty.

Odpowiednia organizacja przestrzeni zapewnia przedszkolakom możliwość eksperymentowania, tworzenia i rozwijania zainteresowań przez cały czas pobytu w przedszkolu. Dbamy przede wszystkim o rozwój samodzielności i kompetencji społecznych dzieci. Podczas pracy i zabawy uczą się one, jak współdziałać w grupie i wspólnie osiągać wyznaczone cele.

Każdego roku realizowany jest kalendarz imprez, uroczystości i wycieczek związanych tematycznie z planem rocznym. Dzieci bezpłatnie korzystają z zajęć j. angielskiego, rytmiki oraz opieki psychologa i logopedy.

W przedszkolu odbywają się także zajęcia dodatkowe, płatne przez rodziców: zajęcia taneczne oraz  jiu jitsu-sztuki walki.

Logicus  to miejsce, w którym dzieci mają doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności.

Zapraszamy do  naszej galerii oraz aktualności na FB.